• Dámské velikosti 34–64
 • Pánské velikosti S–8XL
 • Při nákupu nad 2500 Kč doprava zdarma.

Péče & údržba

Postarejte se o své oblečení

Pečujte o své oděvy, aby vydržely co nejdéle. Níže jsme shromáždili několik tipů na prodloužení životnosti oděvů a zároveň snížení dopadu na životní prostředí. Ne vždy jde o velké věci. Můžete např. prát při nižších teplotách a opravit oděv namísto jeho vyhození.


Rady pro praní


Zbytečně neperte

Příliš mnoho praní je negativní jak pro ekonomiku a životní prostředí, tak také pro oděvy. Často stačí oblečení vyvětrat a vykartáčovat. Místo praní celého oděvu použijte na skvrnu odstraňovač skvrn. Přičichněte k oděvu a ucítíte, co je potřeba s ním udělat.


Perte při nižší teplotě

U silně znečištěného oblečení, spodního prádla, prostěradel a podobně doporučujeme prát na maximální povolenou teplotu. Pokud je naopak oděv jen mírně zašpiněný, doporučujeme prát při nízké teplotě, abyste oděv a životní prostředí chránili. Naše výrobky jsou označeny nejvyšší přípustnou teplotou.


Nepředávkujte prací prostředek

Předávkování pracího prostředku nedává lepší výsledky, naopak přebytek může zůstat v oblečení a způsobit podráždění pokožky.


Vynechte aviváž

Aviváž se často používá mimo obvyklou rutinu, ale základním smyslem je mít prádlo měkčí, voňavé a antistatické. U některých textilií bohužel může aviváž spíše uškodit, než pomoci. Mimo jiné může ucpat póry funkčního oblečení, což zhoršuje prodyšnost nebo zhoršuje savost ručníků. Aviváž také obsahuje řadu různých chemikálií, které mohou mít negativní dopad na životní prostředí, proto si to před naplněním přihrádky dvakrát promyslete.


Nechte své oblečení uschnout

Sušičky nejenže spotřebovávají spoustu energie, ale navíc oblečení mimořádně opotřebují. Pokud je to možné, nechte je uschnout venku.


Před praním zapněte pásky na suchý zip a zipy

Zbytečnému opotřebení lze často zabránit zapnutím pásků na suchý zip a zipů před praním.


Jemné oděvy perte v sáčku na prádlo

Jemné oděvy, jako jsou nylonové ponožky, podprsenky a jemnější krajky, se nejlépe perou v sáčku na prádlo. Prodloužením životnosti prádla budete šetrní nejen ke své peněžence, ale také k životnímu prostředí.


Postarejte se o své plavky

Během fáze výroby jsou všechny plavky Cellbes testovány mimo jiné na stálobarevnost v chlorované vodě, v mořské vodě a na světle. Navzdory tomu mohou vysoké hladiny chloru ve vodě a některých opalovacích krémů poškodit vaše oděvy. Aby plavky získaly extra dlouhou životnost, doporučujeme je po použití vždy vypláchnout ve studené vodě a nechat je uschnout ve stínu.

Štítek se symboly k praní

Zde najdete vysvětlení symbolů k praní, které jsou přišité na vnitřní straně všech našich oděvů.

Bezpečné doručení
Bezpečná platba
30 dní právo na vrácení

Nakupujte módu a oblečení od malých po velké velikosti online na Cellbes.

Bezpečné nakupování

Internet worldSwedish Fasion

O Cellbes

Zákaznický servis

 • 498 508 666

 • Zákaznický servis Cellbes,
  Na Brně 2065
  502 99 Hradec Králové

Buďte v obraze

Přihlaste se k odběru newsletteru a získávejte od nás informace o našich nejnovějších produktech, akcích a novinkách.

Sledujte nás

 • Dodáváme pouze v rámci ČR.
 • Doprava od 89 Kč. Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč.
 • Zboží můžete do 30 dnů vrátit.