• Dámské velikosti 34–64
 • Pánské velikosti S–8XL
 • Při nákupu nad 2500 Kč doprava zdarma.

Průvodce materiály

Průvodce materiály

Polyakryl

Měkké nadýchané umělé vlákno, často využívané pro úplety, ale i pro tkaniny ze směsi vláken. Stálobarevný, a proto vhodný pro outdoorové oblečení. Polyakryl může být citlivý na zahřátí v pračce i během žehlení. Polyakryl používáme kromě jiného většinou na naše kabáty.


Alpaka

Velmi měkká vlna z lamy alpaky, zvířete pocházejícího z And. Může se používat v textiliích ze směsi vláken a je perfektní pro úplety.


Bavlna

Bavlněná vlákna se sklízejí ze semeníků bavlníku. Vlákna mají různou délku - od 15 do 45 mm. Čím delší jsou vlákna, tím je bavlna kvalitnější. U česané bavlny se kratší vlákna odstraňují, což zajišťuje mimořádně dobrou kvalitu, zlepšuje se lesk a odolnost. V současné době je bavlna jedním z nejběžnějších textilních vláken, které jsou vzdušné a příjemné na tělo.Buklé

Pletená textilie. Kromě jiného používaná na blejzry.


Devoré

Vzorované směsové textilie, u kterých se používá k rozpuštění materiálu na vybraném povrchu tlak kapaliny a vytváří se tak krásný transparentní vzor. Cellbes používá devoré na závěsy a šaty na párty.


Krep (seersucker)

Bavlněná tkanina s proužky a výraznou strukturou vzniklou ze 2 osnov s různým napětím příze. Často se používá na ložní povlečení, u kterého zajišťuje příjemný a chladivý omak.

Chambray

Hladká tkanina s barevnou přízí v osnově a bílou přízí v útku, často používaná na košile.


Žinylka

Textilie ze skané příze, což jí dodává sametový charakter. Má měkký vzhled a je velmi odolná vůči opotřebení. Žinylka je vhodná na bytové potahové textilie, můžete ji vidět i na přehozech i přikrývkách, je vhodná také na svetry a saka.


Šifon

Tenká, průsvitná a lehoučká tkanina s krásným třpytem. Používá se většinou na halenky a šaty.


Krep (crêpe)

Tkanina s krepovou texturou.


Denim

Silná bavlněná tkanina s barevnou nití v osnově a bílou nití v útku. Tkaná v keprové vazbě, zadní strana je světlá. Specifického vzhledu je dosaženo barvou indigo.


Dobby

Vzorovaná tkanina, u které je výrazného vzhledu dosaženo tažením nití z osnovy. Kvůli extra textuře se používá kromě jiného především na košile a halenky.


Elastan

Strečová vlákna na bázi polyuretanu používaná v kombinaci s ostatními vlákny, jako je bavlna a polyester. Dodává textilii mimořádnou pružnost.

Flanel

Bavlněná tkanina s chloupkatým povrchem dodávající měkký vzhled.


Fleece

Polyesterová textilie s vlasem na obou stranách, která je vzdušná a má izolační vlastnosti.


Froté

Smyčková tkanina, obvykle bavlněná. Měkká a vysoce savá. Často používaná na ručníky a osušky.


Žoržet

Vzdušný a transparentní materiál z krepové příze, perfektní kromě jiného na halenky a šaty.


Gore-Tex

Vodoodpudivý a prodyšný materiál, který umožňuje, aby jeho membránami procházely vlhkost, pára a vzduch, ale ne kapičky vody. Vhodný pro outdoorové oblečení odolné vůči dešti a větru.


Interlock

Oboulícní úplet (žerzej), který je silnější a teplejší než klasický úplet.

Žakár

Vzorované tkaniny či pleteniny ze strojů stejného jména. Sofistikovanější tkací nebo pletací stroje s nekonečným výběrem vzorů. Žakárové textilie se používají na nábytek, saka či svetry.


Žerzej

Hladký a žebrovaný úplet (žerzej). Měkký a elastický materiál, často používaný na trička a šaty.


Juta

Hrubé a drsné rostlinné vlákno, které můžeme nalézt v mnoha našich domácích výrobcích. Juta je krásná v kobercích, koších a ubrusech.


Umělá vlákna

Textilní vlákna vyráběná synteticky. Rozdělují se do dvou kategorií – regenerovaná a syntetická vlákna. Regenerovaná vlákna jsou na bázi celulózy a pocházejí z rychle rostoucích druhů stromů, zahrnují viskózu, lyocell a modal. Syntetická vlákna se získávají ze synteticky vyrobených organických polymerů. Příkladem syntetických vláken jsou polyester, polyamid a polyakryl.


Cupro

Podobné viskóze. Cupro jsou regenerovaná vlákna, získaná z odpadní bavlny, namísto dřeva. Cupro je příjemné, měkké a savé.


Len

Přírodní vlákna, získaná ze stonků lnu. Len má pěkně strukturovaná silná vlákna. Len odpuzuje nečistoty lépe než bavlna, a proto se nemusí prát tak často. Lněná příze se používá na tkaní lněných textilií, které jsou příjemné a chladivé na tělo.

Lurex

Lurex je obchodní značka firmy Lurex. Lurex je kovové vlákno, které se přidává do materiálů pro dosažení dekorativního efektu.


Lyocell

Lyocell, podobně jako viskóza, je regenerované celulózové vlákno. Výrobní proces lyocellu je však pro životní prostředí lepší než viskóza, protože chemikálie používané při výrobě jsou mírnější a používají se v uzavřeném procesu. Lyocell je dobře savý, dobře se pere a je příjemný na tělo.


Manšestr

Materiál podobný sametu se strukturou proužků. Často používaný na kalhoty.Mesh (textilní síťovina)

Mesh je textilní síťovina s tkanou strukturou. Často se používá na sportovní oblečení, protože materiál dobře odvětrává a je příjemný.


Mikrovlákno

Velmi tenká vlákna ze syntetického materiálu.

Microfleece

Vyrábí se stejným způsobem jako klasický fleece, ale z mikrovlákna, s použitím nejtenších vláken. Tím se dosáhne nejslabší textury s dobrými, tepelně izolačními vlastnostmi.


Vlna merino

Obzvláště krásná a měkká vlna z ovcí merino. Vlna by se mělá prát šetrně, nejlépe s programem na vlnu. Vlna přirozeně odpuzuje nečistoty a nemusí se prát tak často jako např. bavlna. Cellbes se nesmiřuje s imitací.


Modakryl

Měkká a poddajná syntetická vlákna, používaná kromě jiného na výrobu umělých kožichů.


Modal

Modal je druh viskózy vyrobený podobným způsobem. Modal je měkké a příjemné vlákno, které je dobře savé, dobře snáší vlhkost a ve srovnání s klasickou viskózou se tolik po praní nesráží.


Přírodní vlákna

Přírodní vlákna se dělí do dvou skupin: rostlinná celulózová vlákna a živočišná proteinová vlákna. Rostlinná vlákna zahrnují bavlnu a len, zatímco hedvábí a vlna jsou živočišná vlákna.

Panama

Tkanina s dvojitými nitěmi v osnově a útku. Trochu silnější než klasická, hladce tkaná tkanina. Dobrá volba kromě jiného na ubrusy a závěsy. Cellbes nabízí také polopanamu s jednou nití v osnově a dvěma nitěmi v útku.


Perkál

Exkluzivní tenká, hustě tkaná hladká tkanina s bavlněnými nitěmi běžícími podélně. Na krásné, hladké a lehké ložní povlečení.


Piké

Obvykle žerzejová textilie se speciální vaflovou strukturou, která vzniká střídáním hladké a zkroucené vazby. Často se používá na sportovní a atletické oblečení (trička piké).


Plisé

Textilie s permanentními záhyby, používaná hlavně na sukně a šaty.


Polyamid nebo nylon

Čistě syntetická textilie. Rychle schne, nemačká se a je silná. Polyamid se používá na výrobu plážového a svrchního oblečení, protože rychle schne a je odolný vůči chlóru.

Polyester

Čistě syntetická textilie. Polyester rychle schne, nemačká se a je silný. Polyester se často používá na sportovní oblečení, protože dobře odvádí vlhkost. Vlákno je také dobrou volbou pro módní produkty, protože polyester nevyžaduje velkou péči, je stálobarevný a levný.


Polypropylen

Další, zcela uměle vyrobené syntetické vlákno. Silné a lehké vlákno se širokou škálou použití. Polypropylen jsme např. použili v našich kobercích.


Popelín

Pevná, hladce tkaná textilie s hustou texturou, často používaná na pláště a košile.


Polyuretan (PU)

Syntetický materiál s dobrou pevností v tahu. Používá se na lakové usně a imitace kožených výrobků.


Prošívané textilie

Dekorativní technika, používající 3 vrstvy tkaniny, přičemž střední vrstva je izolační nebo zajišťuje objem. Prošívání tvoří vzory nebo čáry. Cellbes nabízí prošívané přehozy nebo kabáty.

Regenerovaná vlákna

Uměle vyrobená z celulózy. Příklady regenerovaných vláken používaných u Cellbes zahrnují viskózu, modal a lyocell. Textilie z regenerovaných vláken mají krásný lesk a splývavost. Tkanina má tendenci se při praní srážet, ale žehlením se velikost opět obnoví.Žebrovaný úplet

Žebrování je dosaženo pravidelným střídáním způsobem pletení hladce a obrace (tzv. patent) pro vytvoření proužkované textury. Patent může být 1x1(1 hladce a 1 obrace), patent 2x2 (2 hladce a 2 obrace) atd. Zajišťuje výrobku dobrou elasticitu.Samet

Tkaná textilie, kde je jedna strana pokryta hustými krátkými chloupky, které jí dodávají hezký třpytivý lesk. Používá se mimo jiné na šaty a závěsy.


Satén

Tkanina, u které speciální technika tkaní vytváří lesklý povrch a hezkou splývavost. Satén může být tkán z různých materiálů. U Cellbes je nejběžnější bavlna.


Hedvábí

Hedvábí pochází z kukel housenek bource morušového, které při zakuklení vytvářejí z hedvábí kolem sebe tzv. kokon. Hedvábí je lehoučká textilie působící teple. Textilie je citlivá na světlo, je vysoce savá a snadno se mačká.Rovingy

Rovingový úplet nebo tkanina. Rovingová příze má různou tloušťku, která dodává tkanině vzorovanou texturu.Streč

Směsová textilie se strečovým elastanem.


Superstreč

Materiál s obzvláště vysokou elasticitou. Lze jej natáhnout o 35-40% a během půl hodiny vrátit na 2%.

Syntetická vlákna

Umělá vlákna ze syntetických organických polymerů. 3 nejběžnější syntetická vlákna jsou polyamid, polyester a polyakryl. Polypropylen a elastan jsou také syntetická vlákna. Mají mnoho skvělých vlastností, jako je natahování, pružnost a pevnost v tahu, ale často se používají ve směsích. Nepohlcují vlhkost tak snadno, nesrážejí se, ale snadno zachycují statickou elektřinu, zejména při suchém vzduchu. Při výrobě nebo při praní se může přidávat antistatický prostředek.


Tricot (úplet)

Tricot je úplet s očky probíhajícími podélně nebo do strany. Jméno pochází z francouzského slova „tricot“ = pletení. V běžných terminologiích se však tricot používá k označení pleteniny s velmi malými očky. Výrobky z tricotu jsou obvykle velmi pružné, elastické a měkké.


Tufting (všívání)

Technika používaná např. u koberců, u kterých jednotlivé nitě jsou protahovány přes hustou síťovinu ze zadní strany a poté jsou přilepeny k textilní straně.


Tvil

Tkanina, vytvářející diagonální proužky, podobně jako denim.


Vlna

Vlna je nadýchané vlákno s dobrými, tepelně izolačními vlastnostmi. Může absorbovat hodně vlhkosti, aniž byste se cítili být v mokru. U textilu se používá vlna z různých zvířat, ale především z ovcí. Vlna přirozeně odpuzuje nečistoty a nemusíte ji prát tak často jako bavlnu. Pokud se vlna pere, mělo by se to provádět velmi pečlivě díky speciálnímu programu na vlnu. Cellbes neakceptuje imitaci.


Velur (samet)

Velur může být pletený nebo tkaný a smyčky na vrchní straně se stříhají. Povrch se stává měkký a získává hezký lesk. Po praní by se měl velur vysušit, aby se jeho měkkost obnovila.


Voál

Tenká a lehká tkanina používaná např. na závěsy, halenky nebo podšívku ostatních produktů.


Viskóza

Viskóza je vyrobena uměle z celulózy jedle a ostatních stromů. Viskóza je měkká, elastická a splývavá. Tkanina má tendenci se při praní v pračce srážet, ale žehlením se velikost opět obnoví. Viskózové oblečení není pevné za mokra, proto by se nemělo oblečení z viskózy oblékat mokré. Viskóza je fantastické vlákno se širokou škálou použití. U Cellbes se používá široká nabídka od kalhot až po trička.


WCT

Název WCT pochází ze stejnojmenného tenisového turnaje World Championship Tennis Tournament. WCT představuje polyesterový úplet s lesklým povrchem s načechranou vnitřní stranou. Většinou se používá na sportovní oblečení, jako jsou tepláky a šortky.

Bezpečné doručení
Bezpečná platba
30 dní právo na vrácení

Nakupujte módu a oblečení od malých po velké velikosti online na Cellbes.

Bezpečné nakupování

Internet worldSwedish Fasion

O Cellbes

Zákaznický servis

 • 498 508 666

 • Zákaznický servis Cellbes,
  Na Brně 2065
  502 99 Hradec Králové

Buďte v obraze

Přihlaste se k odběru newsletteru a získávejte od nás informace o našich nejnovějších produktech, akcích a novinkách.

Sledujte nás

 • Dodáváme pouze v rámci ČR.
 • Doprava od 89 Kč. Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč.
 • Zboží můžete do 30 dnů vrátit.